Atenţionare de cod portocaliu pentru judeţele Caraş-Severin,Mehedinţi,Gorj,Hunedoara şi Vâlcea
Am postat aceasta atentionare de cod portocaliu fiindca si judetul Hunedoara face parte dintre judetele atentionate.Acum e inca bine,a plouat putin in vreo doua trei reprize,insa este cald si multa umezeala in aer.Nu stiu cum este si va fi in zonele de munte,dar sa ne fereasca Domnul de potop si,mai ales de descarcari electrice care omoara oameni si provoaca incendii.
Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, azi, o atenţionare de cod portocaliu pentru judeţele Caraş-Severin, Mehedinţi şi Gorj şi pentru zonele de munte a judeţelor Hunedoara şi Vâlcea, conform NewsIn.
În aceste trei judeţe cantităţile de apă vor depăşi local 50 de litri pe metru pătrat şi izolat 80 de litri pe metru pătrat.
Avertizarea este valabilă pentru perioada 22 iunie ora 16.00 – 23 iunie ora 9.00.


Gabi,wow si la voi ploua,o zi buna
Tavi,a plouat.De cateva ore s-a oprit ploaia si imediat voi iesi din casa sa vad urmarile ploii.n-a fost furtuna,dar a pluat mult.
O zi minunata!
o sa ajungem sa avem numai 2 anotimpuri,…..
Din cate am citit,se pare ca asa va fi cat de curand….